Лікування ясен

Кожен другий пацієнт, який звертається до відділення стоматології, має проблеми з яснами, а, точніше, з пародонтом. Проблеми носять різний характер і вираженість. Вони містять в собі, як легкі запальні процеси, так і деструктивні захворювання пародонту, що ведуть до втрати зубів і протезування.

Люди, що піклуються про своє здоров’я, ретельно стежать за станом ясен і зубів. І при деяких відхиленнях від норми, негайно звертаються за стоматологічною допомогою. Такі симптоми запальних процесів, як кровоточивість ясен, реагування зубів на гаряче і холодне, оголення коренів, рухливість зубів, вимагають ретельного обстеження порожнини рота лікарями-пародонтології. Але багато хто не звертають на це належної уваги. І, як результат, захворювання пародонту і ускладнення, викликані несвоєчасним лікуванням. Яка ж причина захворювання ясен?

Правильний догляд за порожниною рота — гарантія здорових зубів і ясен
Як не банальний відповідь, першопричина захворювання ясен полягає в недостатньому догляді за порожниною рота. Люди неправильно чистять зуби, залишаючи деякі зони пародонту без гігієнічної профілактики. Результат такої «турботи» не змусить себе довго чекати. Над яснами і під ними утворюється зубний наліт, що негативно впливає на трофіку або харчування ясен. До цього приєднуються хвороботворні мікроорганізми, що руйнують кругову зв’язку зуба. Руйнівна «церемонія» рухається під ясна і зачіпає тверді тканини, які оточують зуб. Кость заміщається запальної грануляційною тканиною. Так відбувається утворення патологічних зубоясенних кишень. Весь процес закінчується тим, що ще недавно здорові зуби починають хитатися і випадать.Чтоби запобігти такий плачевний результат, необхідно, терміново звертатися за медичною допомогою при перших же відхиленнях.

Ортодонтичні аномаліі- перепона на шляху до здоров’я

Другим фактором до захворювань може послужити патологічний прикус, маленьке переддень ротової порожнини, недостатньої довжини вуздечки язика і губ. Всі ці складові — пряма загроза пародонту. Під час артикуляції (рухи нижньої щелепи), надмірно натягуються слизові тяжі і тягнуть на себе прикріплену ясна. І якщо молодість справляється з цим, завдяки компенсаторним механізмам організму, то вік прибирає всякі поправки, роблячи аномалії все помітніше, як лікаря, так і пацієнта. Підвищується чутливість зубів через розробці твердих тканин. Оголені шийка і корінь зуба, природно, псують не лише естетику, але можуть призвести до розхитування зуба і його втрати.

Найголовніше вчасно проводити профілактику зубів і ясен, і тоді вдасться уникнути подібного роду ускладнення. Необхідно пройти лікування у лікаря-ортодонта, якщо потрібно прибрати аномалії прикусу, вуздечки язика і губ, передодня порожнини рта.Надо вживати всіх заходів щодо попередження та недопущення захворювань. Адже лікувати хворобу завжди складніше. Своєчасне і правильно призначене лікування ясен допомагає виключити більшість ускладнень і їх наслідків.

Правильне лікування веде до позитивного результату

І, третім чинником, предопределяющим причину захворювань пародонту, може полягати в недостатньо кваліфікованої допомоги пацієнту лікаря-стоматолога. І результат — проблема з деснамі.Прічем, це може проявитися не відразу, а з часом. Клініка захворювання пародонту така ж, як і в випадку, описаному вище.

Для хвороб пародонта характерні деякі клінічні особливості. Захворювання може охопити, як невелику область пародонта і носити локальний характер, так і область всього зубочелюстного ряду.

Лікар-стоматолог для більш ретельного обстеження порожнини рота і точної інформації стану вашого пародонту, призначає панорамний знімок — ортопантомограмму. Завдяки подібному рентгенівському знімку, перед очима лікаря і пацієнта встає справжня картина стану і рівень кістки у всіх областях зубів. Адже візуально лікар не завжди може визначити точну ступінь атрофії твердої тканини. За допомогою ортопантомограми вдається провести правильну діагностику захворювання і вибрати відповідний метод лікування даного клінічного випадку.

Завдання лікаря і пацієнта — попередити виникнення хвороби
Обслуговуючи пацієнта, лікар ставить перед собою завдання щодо попередження захворювання або зупинці вже з’явився. Залежно від стану пародонту, проводять профгігіену порожнини рота, а також кюретаж і клаптикову операцію. Мета таких маніпуляцій — прибрати всю патологічну тканину і зупинити прогресування захворювання. Замість хворої твердої тканини, підкладається кістковий матеріал. Знову-таки, якщо є в цьому необхідність. Місцева анестезія дозволяє все маніпуляційні процедури зробити безболісними для пацієнта і легко переносяться.

Лікуючий лікар інструктує пацієнта з приводу правильної гігієни порожнини рота. Рецидиву захворювання можна уникнути, якщо пацієнт буде сумлінно виконувати всі рекомендації лікаря. Відповідальна ставлення