Ендодонтичне лікування

Якщо дослівно перекладати термін з грецької, «ендодонтичне лікування» — означає проведення лікування всередині зуба, ( «ендо-» — «внутрішній», «одонтому» — зуб). Незважаючи на те, що зуб самий твердий орган нашого організму, він здатний боліти і руйнуватися. Під емаллю зуба і твердим шаром, розташовані м’які тканини — називаються пульпою. Пульпа складається з нервів, сполучної тканини і безлічі кровоносних судин.

Коли інфекція, шкідливі бактерії і мікроорганізми тим чи іншим способом потрапляють в пульпу, вона запалюється і виникає пульпіт. У більшості випадків, захворювання супроводжується сильним пульсуючим болем, так як нервова система зуба поступово відміряє. У деяких людей процес некрозу може протікати безсимптомно. Тоді інфекція безперешкодно проникає в кісткову тканину біля кореня зуба. Починається періодонтит, гостра симптоматика якого змушує пацієнта негайно звернутися до лікаря.

Якщо інфекція потрапляє в порожнину зуба або кореневі канали, нерв, а саме пульпу доводиться видаляти. В цьому і полягає ендодонтичне лікування. Завданням лікаря-терапевта є ретельне очищення порожнини зуба від вже наявної інфекції за допомогою антисептичних препаратів і ультразвукової обробки кореневих каналів.
Використовується це все локально, безпосередньо в кореневих каналах зуба.

У разі проведення стоматологом неякісної антисептичної обробки або видалення пульпи, інфекція продовжить поширюватися і проникне в періапікальні тканини. Кість навколо зуба з часом зруйнується, і утворяться кісти-гранульоми. Це серйозне ускладнення захворювання, яке загрожує видаленням хворого зуба. Щоб подібна ситуація не відбулася з вами, звертайтеся до висококваліфікованих лікарей, з великим досвідом і професіоналізмом.

Після ретельної обробки каналів, їх обтурують, тобто пломбують. Якщо кореневий канал залишити порожнім, вільний простір заповнять бактерії і станеться рецидив. Пломбування каналів здійснюється різними матеріалами і методами. Основне завдання доктора запломбувати канал на всю його довжину, дуже щільно. Якщо зуб має кілька кореневих каналів, вони всі заповнюються пломбувальними матеріалами.

У сучасних клініках для контролю етапів лікування і його результатів застосовується рентген-контроль. Стоматолог робить кілька знімків під час обробки зуба і в кінцевому етапі пломбування. Рентгенівські апарати, які застосовуються в стоматології, цілком безпечні для людського організму, а дози опромінення, одержувані пацієнтами досить незначні. Тому не варто турбуватися про безпеку рентген-контролю.

Зуб з віддаленною пульпою не отримує харчування зсередини, стає крихким і уразливим. Тому щоб уберегти його від деформації і пошкоджень внаслідок жувального навантаження, необхідно захистити зуб штучною коронкою. Коли коронкова частина зуба сильно зруйнована, установка штучної коронки просто необхідна. Таким чином ви продовжите термін служби зуба і уникнете відколів крихких стінок.