Лікування гінгівіту

Гінгівіт — це захворювання пародонту запального характеру. Воно виникає в результаті факторів, як зовнішніх, так і місцевих і не порушує цілісність зубодесневого з’єднання. Існує кілька форм гінгівіту. Це катаральний, гіпертрофічний і виразково-некротичний.

Катаральний гінгівіт

Найпоширенішою формою гінгівіту є катаральний гінгівіт. При такій формі спостерігається почервоніння (гіперемія) і невеликий набряк ясен, є різні зубні відкладення. При чищенні зубів з’являється кровоточивість і запалення ясен.

Гіпертрофічний гінгівіт

Гіпертрофічний гінгівіт виникає внаслідок ендокринних змін в організмі. У стоматологічній практиці він зустрічається набагато рідше катарального. Гіпертрофічний гінгівіт розрізняють у вагітних, ювенільний у підлітків і гінгівіт хворих на цукровий діабет. Захворювання супроводжується збільшенням зубодесневих сосочків. Десна іноді набувають багряно-синюшного відтінку. З’являється неприємний запах з ротової порожнини, спостерігається кровоточивість і генетично ясен, а також утворення помилково-патологічних кишень. Перебіг хвороби, так само як і при катаральному гінгівіті, супроводжується зубними відкладеннями.

Виразково-некротичний гінгівіт

Клінічним проявом виразково-некротичного стоматиту Венсана є виразково-некротичний гінгівіт. У порожнині рота виникає запалення слизової і супроводжується некрозом міжзубних сосочків. Хвороби характерний запах з рота і кровоточивість ясен. Спостерігається у хворих людей молодого віку на тлі ангіни, грипу, ГРЗ, захворювань крові, СНІДу, туберкульозу та інших захворювань.

Лікування гінгівітів

При лікуванні різних форм гінгівіту використовують, як терапевтичні методи, так і хірургічні. Способи лікування прямо залежать від тяжкості захворювання. Це може бути всього лише професійна чистка порожнини рота і можливість хірургічного втручання.