Індивідуальна гігієна

Краса і здоров’я зубів — це результат індивідуального правильного догляду за порожниною рота. Досліджуючи такі захворювання, як гінгівіти і пародонтити, а також каріозні хвороби зубів, стоматологи прийшли до єдиної думки про причини патологічних змін в зубощелепної системі своїх пацієнтів. Всі аномалії викликані зубними відкладеннями: зубний камінь і наліт, притулок хвороботворних мікроорганізмів. Ці бактерії виробляють агресивні кислоти, які викликають, як запалення пародонту, так і каріозний процес твердих тканин зубів.

Тому, механічно знешкоджуючи середовище проживання патогенних мікробів, ми знижуємо рівень ризику виникнення стоматологічних захворювань різного характеру. Наполегливі рекомендації лікарів стоматологів про регулярне і правильне індивідуального догляду за порожниною рота мають під собою серйозне підґрунтя.

На перший погляд немає нічого складного в чищенні зубів. Більшість людей чистять зуби вранці і ввечері, а проблеми з зубами, як не дивно, носять масовий характер. Насправді ж це досить відповідальний процес, що вимагає серйозного підходу і професійної допомоги стоматолога гігієніста.

Адже навіть елементарна зубна щітка, якщо вона неправильно підібрана, може не те, що не принести користі зубах, а навіть завдати шкоди їхньому здоров’ю. Наприклад, використання жорстких ворсинок щітки і неправильних рухів під час індивідуальної чищенні, викликають, як правило, рецесії ясен, клиновидні дефекти і підвищену чутливість зубів. А вже про застосування зубної нитки і йоржиків мало хто згадує. Але ж їх пряме призначення — очищення бічних поверхонь зуба. Неможливість проникнення зубної щітки в міжзубні проміжки призводить до виникнення контактного карієсу. Але і неправильне застосування зубної нитки викликає травму межзубного сосочка, внаслідок чого він атрофується.

Індивідуальна чистка зубів, яка відноситься до особистих гігієнічних процедур, повинна виконуватися відповідно до рекомендацій стоматолога-гігієніста. Зубна щітка, зубна паста і зубна нитка, так само повинні бути придбані після його обов’язкової консультації. Зубна паста, яка містить абразивні відбілюючі речовини, згубно впливає на зубну емаль, викликаючи чутливість зубів. Тому, дбаючи про білосніжну усмішку, проконсультуйтеся з фахівцем, якими безпечними способами її дістати. Неправильно підібрані засоби індивідуальної гігієни по догляду за порожниною рота може тільки нашкодити вашому здоров’ю.

Правильна самостійна чистка зубів дорослих і дітей повинна входити в комплексне профілактичний захід. Регулярне відвідування гігієніста має бути сімейним і стати нормою, що сприяє правильному особистого догляду за порожниною рота кожного члена сім’ї.