Лікування кісти зуба

Кіста — порожнинне утворення, найчастіше розташоване навколо верхівок кореня зуба. Усередині цієї порожнини знаходиться рідина. Виникнення кісти можна назвати своєрідною відповіддю нашого організму на потрапляння інфекції в здорові тканини. Характерна особливість кісти полягає в тому, що вона постійно збільшується в розмірах, зростає. Отже, здорова кісткова тканина в оточенні кореня зуба зменшується.

Причини утворення кісти зуба

Основними причинами утворення кісти, стоматологи вважають інфекції та травми. Інфекції проникають в кореневий канал внаслідок неправильного або неякісного лікування, при наявності карієсу. Непоодинокими є випадки, коли кіста утворюється через гостре інфекційне захворювання або гайморит. Шкідливі мікроби і бактерії разом з лімфотоком і кровотоком потрапляють всередину ясен.

Особливістю кісти є те, що протягом тривалого періоду вона може залишатися непоміченою. Клінічні симптоми дають про себе знати тільки тоді, коли кіста досягає значних розмірів (близько 3-5 см в діаметрі) або після перенесених інфекцій, коли організм слабшає. В області щелепного суглоба, на якому розташований зуб з кістою, утворюється пухлина, кіста «випирає» назовні може виникнути явна асиметрія особи. Проникнення шкідливих мікроорганізмів у порожнину кісти зуба призводить до виникнення гнійних процесів в кістковій тканині — так званому «флюс», що в більшості випадків загрожує видаленням зуба.

Лікування кісти зуба

Чим раніше стоматолог-терапевт діагностує захворювання і призначить лікування, тим більша ймовірність того, що зуб залишиться на місці. Існує два способи лікування кісти: безопераційний і хірургічний. Вибір способу залежить від типу і розміру кісти. Якщо кіста невеликого розміру (до 7-8 мм в діаметрі), застосовують безопераційний спосіб. В цьому випадку, доктор заповнює порожнину кісти полімерним, цементним вмістом.

Якщо кіста великих розмірів, застосовується оперативне втручання. За допомогою цього методу ротове утворення видаляють. У деяких важких випадках, кіста видаляється разом із зубом. Хірургічний метод використовується набагато частіше, ніж безопераційний і вважається досить ефективним.

Після видалення кісти, стоматолог призначає місцеві лікувальні процедури. Це полоскання антисептичними розчинами, застосування знеболюючих і протизапальних препаратів. Якщо у пацієнта після процедури видалення кісти підвищується температура, йому призначаються антибіотики.

Щоб уникнути важких наслідків, необхідно своєчасно звернутися до лікаря за наданням допомоги. Видалення кісти зуба успішно проходить на ранніх стадіях захворювання.