Лікування карієсу зубів

лечить кариес зубов

Дуже часто можна почути — у мене була маленька дірочка в зубі, а доктор просверлив мені величезну діру. Більше до нього не піду! Але же це робиться не тому, що у доктора є тільки великі бори або так йому подобається. Зуб покритий емаллю, під емаллю тверді тканини інші — дентин. Емаль неймовірно міцна тканина і довго пручається мікроорганізмам, що викликають карієс. А дентин — більш пористий і мікроорганізми швидко його руйнують. Ось і виходить — якщо в емалі незначний, дуже маленький отвір, то під нею, в дентині — руйнування набагато більше, але його, поки, не видно.

Якщо зуб не лікувати — в дентині порожнина збільшується все більше, потім зверху над нею краї емалі обламуються і утворюється великий отвір. При цьому майже половина тканин зуба вже інфікована мікроорганізмами. Щоб вилікувати зуб — необхідно прибрати якомога більше інфікованих тканин — ось і виходить, що отвір ще більше збільшується. Ось чому так важливо регулярно відвідувати стоматолога, щоб виявити каріозне руйнування ще на початковій стадії. Як правило, його неможливо побачити самому — тільки стоматолог зможе знайти найменше порушення цілісності емалі, прибрати інфіковані тканини, зберігши при цьому максимально більше твердих тканин. Чим більше залишається власних тканин зуба і менше пломбувальної маси — тим довше він не буде Вас турбувати. А чим більше пломба — тим прогноз такого зуба гірше.

Крім безпосередньо руйнування зуба, карієс часто супроводжується дуже неприємним запахом з ротової порожнини, позбутися від якого можливо тільки після повного лікування. Навіть щоденний регулярний догляд за ротовою порожниною не здатен на 100% гарантувати вам відсутність карієсу, тому строго рекомендовано відвідувати стоматолога не рідше ніж раз на пів року.

В арсеналі стоматологів нашої поліклініки є всілякі пломбувальні матеріали — світлового (фотополімерного) затвердіння і хімічного затвердіння виробництва Японії, Німеччини, США, України, Росії — для клінічних випадків різної складності і різної цінової категорії.

лечить кариес зубов