Металокераміка

Металокераміка — один з найпопулярніших і поширених матеріалів в ортопедичної стоматології. Металокерамічні конструкції складаються з металу і керамічної маси. Поєднуючи їх, зубні техніки в лабораторних умовах виготовляють зубні коронки і протези.

Штучні конструкції, що фіксуються в порожнині рота на тривалий час, повинні бути міцними, міцними і красивими. Це необхідно для того, щоб вони під час жування могли приймати на себе жувальне навантаження і не доставляти ніяких естетичних незручностей. Цим параметрам повинні відповідати і зубні коронки.

За формою і зовнішньому вигляду зубна коронка являє собою якийсь ковпачок, який кріпиться або на обточенний зуб, або на культевую вкладку. Для міцності такий ковпачок має металевий каркас, а для естетики — керамічне облицювання. Цей ковпачок з металевим каркасом і керамічним облицюванням і є зубна коронка.

Металокераміка може відрізнятися роботою зубного майстра, якістю кераміки і безпосередньо видом металу, використовуваного для каркаса. Найпоширеніший і бюджетний — кобальтохромового сплав. Він найчастіше застосовується для виготовлення ортопедичних протезів та коронок. Має свої переваги і недоліки. До останніх можна віднести характерний металевий відтінок, помітний на керамічній облицюванні і фарбування краю ясен біля коронки якщо вона виготовлена ​​без уступу.

З метою поліпшення естетики, найкраще ставити металеву кераміку, керамічні коронки на золотовмісних сплавах або на основі оксиду цирконію.

Металокераміка на сплавах, що містять золото абсолютно гіпоалергенна і естетична. На оксиді цирконію — найкращий і найдорожчий варіант протезування зубів. Металокерамічні коронки на оксиді цирконію не тільки біологічно сумісні з людським організмом і естетичні, але і досить міцні.

Показаннями до металлокераміки є:

  • наявність в ротовій порожнині депульпованих або мертвих зубів;
  • істотне руйнування твердих зубних тканин;
  • відсутність зубів;
  • протезування на імпланти.