Лікування пародонтиту

Пародонтит — це запальний процес пародонту. Викликається він хвороботворними мікроорганізмами, які утворюють бактеріальні нальоти на зубах або яснах. Особливістю пародонтиту є не тільки ураження м’яких тканин зуба, але і твердої тканини щелепи. Інфекція, проникаючи в простір між зубом і яснами, утворює так, звані зубодесневиє кишені. Для ліквідації посилено розмножуються хвороботворних бактерій, звичайна гігієна порожнини рота, за допомогою зубної щітки, вже недостатня. Запальний процес робить ці місця недоступними, і як наслідок, викликає різні патологічні зміни пародонту. Втрата зубів може стати наслідком пародонтиту.

Головне — не запустити хворобу

Пародонтит викликає утворення не тільки зубоясенних кишень, глибина яких може бути різна, але також генетично і грануляції. Клініка цього захворювання, в залежності від стадії, протікає по-різному. Захворювання супроводжується кровотечею ясен. Вони стають запаленими, мають темно-червоний колір. Перебіг хвороби характерно неприємним запахом з рота, сверблячкою і болем пародонту. Оголюється шийка зуба. З’являється відчуття, будь-то би зуби «стали довшими». Розхитаність і випадання зубів говорить про те, що хвороба набула вже запущену форму, і часто закінчується необхідністю установки імплантатів.

Розрізняють три ступеня пародонтиту:

  1. Перша ступінь — кишені досягають глибини до 3,5 мм. Резорбція твердих тканин до 1/3 довжини кореня.
  2. Друга ступінь — супроводжується появою кишень, глибиною до 5 мм. Резорбція кісткової тканини становить понад 1/3 довжини кореня.
  3. Третя ступінь — ясенні кишені більше 5 мм. Оголення кісткової тканини майже 1/2 довжини кореня.

Лікування пародонтиту

Залежно від ступеня захворювання, вибирається і відповідне лікування. Зазвичай це комплексне лікування, що включає в себе терапевтичну та хірургічну методику. Воно ділиться на місцеве і загальне.

Очищення зубів від каменю і нальоту, чистку зубоясенних кишень, їх видалення, відносять до місцевих методам лікування. Сюди також відносять і лікування уражених ясен антимікробними, антисептичними і протизапальними засобами. У важких випадках проводять стимулюючі дії, що сприяють регенерації і відновленню уражених ділянок м’яких тканин пародонту. Для цих цілей застосовують спеціальні пасти і гелі. Загальні методи лікування пародонтиту включають в себе терапію антибіотиками, протизапальними і антигістамінними препаратами.

Сучасне стоматологічне обладнання та новітні методики лікування, фактично усувають захворювання і його наслідки. Але слід пам’ятати, що запущені ступеня пародонтиту тягнуть за собою незворотний процес і призводять до втрати зубів. В цьому випадку розглядається питання про встановлення імплантатів та інших способів протезування зубів. Саме тому, так важливі профілактичні заходи, що попереджають розвиток захворювання.

Причини виникнення пародонтиту

Причинами виникнення пародонтиту можуть бути, як погана гігієна порожнини рота, так що не підходять ортопедичні конструкції. Пародонтит викликає також неправильний прикус, неправильно поставлені пломби і порушення форми зубів.