Лікування пародонтозу

Деструктивна захворювання пародонту — пародонтоз, пов’язане з дистрофічними змінами м’яких тканин. На перший погляд співзвучні назви пародонтит і пародонтоз, супроводжуються різними клінічними симптомами і різними причинами виникнення захворювань. Тому не слід плутати абсолютно різні захворювання.

Захворювання зачіпає не окрему зону, а відразу всю щелепу

Пародонтоз носить генералізований характер. Іншими словами, захворювання зачіпає не окрему зону пародонту, а відразу всю щелепу. Пацієнтам з пародонтоз характерні скарги на підвищену чутливість зубного ряду (гіперестезія), викликану оголенням шийок і коренів зубів. Десни не запалені, блідо-рожеві, немає гнійних виділень, чого не скажеш при пародонтиті. При пародонтозі, на відміну від пародонтиту, не утворюються зубодесневиє кишені і зуби залишаються нерухомими тривалий час. Тільки у важких випадках захворювання, може з’являтися рухливість зубів і як наслідок, їх втрата. Прийнято розрізняти три ступеня тяжкості пародонтозу: легка, середня, важка.

Причини пародонтозу

Причини, що викликають пародонтоз, не з’ясовані. У зону ризику потрапляють люди зі спадковою схильністю до пародонтозу. Факторами можуть бути також «атеросклероз» і «цукровий діабет». Причиною пародонтозу може стати порушення харчування тканин, що оточують зуби (трофіки), які забезпечують кровообіг в цій зоні зубів.

Лікування пародонтозу

Лікування пародонтозу полягає в його комплексний характер. Сюди, як правило, входять всі методи, які активізують і покращуєтрофіку і місцевий кровообіг. Обов’язкова професійна гігієна ротової порожнини і не виключена ортопедична допомога. Лікар призначає курс медикаментозного лікування, що включає в себе гормональні препарати і вітаміни. Завдання лікаря і пацієнта полягає в тому, щоб своєчасно зупинити деструктивну захворювання пародонту, зберегти зуби і привести в норму функціонування зубощелепної системи в цілому. При лікуванні цього серйозного захворювання повинні бути враховані всі особливості організму пацієнта. Тільки в цьому випадку можна отримати бажаний і якісний результат.