Лікування періодонтиту

Періодонтит — це гострий запальний процес, що протікає в кістковій тканині біля основи кореня зуба. Як правило, він може мати як серозную, так і гнійну форми. Гострий періодонтит завжди супроводжується різкими, пульсуючими болями в області кореня зуба. При дотику — біль різко посилюється.

До характерних ознак періодонтиту відносяться: наявність неприємного запаху з рота, набряклість і почервоніння прилеглих м’яких тканин (щоки, губи). Десна може стати припухлість, а зуб злегка рухомим. Бувають випадки, коли періодонтит протікає безболісно. Тоді відбувається розсмоктування кісткової тканини навколо кореня зуба, утворюється гранульома (своєрідний мішечок на кінці кореня зуба), або з’являється кіста (велика порожнина).

Періодонтит буває як гострим, так і хронічним, коли запальні процеси у верхівки зуба розвиваються повільно. Перебіг хвороби не дає характерною болю і не відбуваються її загострення. При хронічному перебігу періодонтиту все симптоми виражені слабше, ніж при гострій формі, але періодично хвороба дає про себе знати. З’являються набряки і почервоніння тканин порожнини рота, незначно підвищується температури тіла. Незважаючи на слабкі прояви, ця форма хвороби для організму людини нітрохи не краще, ніж гостра.

Якщо при гострому періодонтит больовий фактор змушує пацієнта вживати термінових заходів, то при хронічному його перебігу різні бактерії, протягом тривалого періоду, в буквальному сенсі, безперешкодно «отруюють» людський організм. Перебуваючи і розмножуючись навколо зубів, вони виробляють токсини, що провокують виникнення безлічі хвороб серця, нирок, опорно-рухового апарату (артритів, артрозів). Щоб уникнути отруєння організму продуктами розпаду омертвілих тканин і зберегти зуб — необхідно термінове лікарське втручання.

лечить кариес зубов

Лікування періодонтиту

Лікування періодонтиту має деякі особливості і вимагає тривалого і складного професійного підходу. Залежно від типу і перебігу процесу, щоб зберегти хворий зуб, мало зняти запалення і провести пломбування кореня. Для ефективного лікування періодонтиту, необхідно щоб гній з вогнища запалення міг вільно виходити через зубний канал назовні, звільняючи корінь зуба від запаленої пульпи. В іншому випадку гній «сам знайде собі шлях» через кісткові тканини і ясна, і лікування буде ускладнено загоєнням виникли Свищева ходів.

На наступному етапі, для зняття запальних процесів, лікар проводить місцеве антисептичну лікування прилеглих тканин навколо зуба, закладає ліки в порожнину і призначає полоскання різними препаратами. Після цього, стоматолог на 7-10 днів ставить тимчасову пломбу. У деяких випадках, пацієнту призначається прийом антибіотиків.

При сприятливому перебігу загоєння, проводиться рентгенологічний контроль стану кісткової тканини і кореня зуба, потім зуб пломбується остаточно із застосуванням сучасних якісних пломбувальних матеріалів.

Якщо зуб має значний ступінь руйнування, його відновлюють «прямим» методом, тобто з використанням якісних композитних пломбувальних матеріалів безпосередньо в роті. При такому відновленні доктор в обов’язковому порядку використовує анкерні скловолоконні або металеві штифти.