Професійне чищення зубів

Очищення зубів за допомогою щітки, флоссових ниток і йоржиків — це найпоширеніший спосіб, який застерігає зуби і ясна від таких грізних захворювань, як карієс і пародонтит. Хвороби не тільки заподіюють біль і незручності, але ще і страшні своїми ускладненнями, які закінчуються видаленням зубів і протезуванням.

Санітарно-освітня робота стоматологів поступово дає свої результати. Люди все частіше стали включати професійну чистку порожнини рота в особистий комплекс профілактичних заходів щодо збереження зубощелепної системи.

Що включає в себе професійне чищення зубів

Лікарська гігієна порожнини рота включає в себе комплексний ряд маніпуляцій таких, як чистка ультразвуком, використання системи Air Flow, полірування зубів спеціальними пастами, ремінералізуюча терапія. Вони спрямовані, перш за все, на підтримку здоров’я зубів і ясен в цілому. Даний захід рекомендовано проводити один раз в півріччя, а також при установці імплатов, і мостовидних протезів.

Професійна гігієна порожнини рота є, крім того, діагностичною процедурою, за допомогою якої лікар виявляє патологічні місця і призначає необхідне своєчасне лікування.

Чищення зубів ультразвуком

Останнім часом все більшої популярності набуває чистка зубів за допомогою ультразвуку. З його допомогою видаляють зубний камінь, тобто отверділий наліт. Ультразвуковий апарат якісно видаляє і такі небезпечні відкладення, як підясенні. Саме вони сприяють розвитку ряду захворювань порожнини рота.

Своєчасно видалити зубний камінь і наліт на зубах — міра відповідальна, сприяє збереження зубів. Це в свою чергу позбавляє пацієнта від частого відвідування стоматологічного відділення та запобігає лікування зубів і пародонту. Більш докладно ця тема висвітлена на сторінці «Чищення зубів ультразвуком»

Метод чищення зубів Air Flow

Апарат Air Flow працює наступним чином. Порошок бікарбонату натрію змішується з водою. Великий тиск створює потужний абразивний потік, щадний тканини зуба. Він з легкістю видаляє чайний та кавовий наліт, а також наліт від сигаретного диму. М’які зубні відкладення апарат прибирає без праці. Абсолютно не постраждали від такої «прибирання», зуби стають гладкими, чистими і з гарним блиском. Свою чистоту вони зберігають надовго.

Полірування

Полірування зубів проводять за допомогою зубних паст. Основне завдання такої процедури запобігти прилипання зубного нальоту. Після видалення зубного нальоту, проводиться шліфування зубів спеціальними щіточками і гумовими ковпачками. Шліфування усуває нерівності, що з’явилися в процесі зняття зубного каменю. Досягається ідеальна гладкість зуба для того, щоб бляшки мікробів, які складають основу зубних відкладень, не могли утримуватися на зубній емалі. Також поліруються і пломби.

Ремінералізуюча терапія

Для того щоб зміцнити емаль після професійного чищення зубів, рекомендується проведення реминерализирующей терапії. На зубну емаль накладаються аплікації різних препаратів, які містять фтор. Способи фторізаціей можуть бути різними. Це фторвмісні гелі, лаки, пасти і ополіскувачі. Зуби покривають захисною плівкою, яка є захистом від карієсу. Така терапія сприяє хорошому функціонуванню зубощелепної системи.

Як правильно чистити зуби?

Що таке зубна щітка і як нею користуватися, знають всі. Але насправді виявляється, що не всі вміють правильно чистити щіткою зуби. А це сприяє розвитку таких захворювань, як пародонтит, карієс, клиновидний дефект і багатьох інших, пов’язаних з поганим доглядом за порожниною рота.

Правильний догляд за яснами і зубами, а також бажаний результат, вам забезпечать правильно обрана зубна щітка і ваші вірні дії. Зубну щітку вам допоможе вибрати правильно стоматолог-гігієніст. Він також дасть рекомендації, які необхідні саме вам.

Зубну щітку потрібно тримати під кутом в 45 градусів до зубної поверхні. Рухи повинні бути обережні, «вимітають» весь непотрібний наліт з зовнішньої і з внутрішньої сторони зубів. Поверхні жувальних зубів чистять, тримаючи зубну щітку горизонтально. Важкодоступні місця, куди не можуть пробратися ворсинки щітки, наприклад міжзубні проміжки, очищають за допомогою зубної нитки. Мова чистять спеціальними подушечками, або хоча б зубною щіткою. Про гігієну мови забувати не слід, так як на ньому також збираються мікробні бляшки. Очищати порожнину рота треба вранці і ввечері, після їди і перед сном.