Лікування пульпіту

Пульпіт — настільки поширене захворювання, що, мабуть, важко зустріти людину, яка жодного разу не чув би про нього. Велика частина скарг пацієнтів з приводу зубного болю пов’язана саме з пульпітом. Це захворювання, що викликає запалення м’яких тканин зуба, тобто нервових пучків. Виникає, коли в пульпу потрапляють шкідливі мікроорганізми і патогенні мікроби (стрептококи, лактобактерії, стафілококи). Запалення нерва супроводжується підвищенням чутливості від температурних подразників, тупим чи гострим болем, що загострюється вночі. При гострому пульпіті, біль стає пульсуючим і ріжучої.
Пульпіт, в більшості випадків, є ускладненням карієсу, але можуть бути й інші причини виникнення захворювання. Наприклад, неправильна дія лікаря при установці пломби, при обточуванні зуба під протез або оперативному втручанні на пародонті. Бувають випадки, коли пульпіт виникає внаслідок травми зуба — перелому або відколу твердих тканин.

Симптоми пульпіту

Пульпіт супроводжується сильним зубним болем, який загострюється в нічний час доби, а також при впливі температурних подразників. Біль може віддавати у вухо, в скроневу частину або гортань. На початковій стадії пульпіту, біль ниючий і нечастая, але якщо вчасно не звернутися до стоматолога, вона стане пульсуючим і тривалою. Якщо хвороба переходить в хронічну і гнійну форму, болючим буде навіть просте постукування в області зуба. Іноді біль настільки сильна, що може призвести до непритомності.

Лікування пульпіту

У стоматології існує два методи лікування захворювання: хірургічний і консервативний.

При консервативному методі лікування, пульпа зберігається. Серозний, травматичний пульпіт і пульпіт початковій стадії вважаються оборотними захворюваннями. Уражену порожнину обробляють медикаментозним способом. Для освіти вторинного дентину використовують кальцій прокладки під пломби або пов’язки з антибіотиками. Цей метод ефективний для молодих пацієнтів, які не мають хронічних захворювань, з тканинами зубів, стійкими до карієсу.

лечить кариес зубов

При хірургічному методі запалений нерв видаляється. Канал кореня зуба ретельно обробляється і заповнюється пломбувальними матеріалами. Нерв може бути видалений вітальним і девітальной способом. Видалення пульпи вітальним способом відбувається під місцевим знеболенням, у вигляді уколу. При використанні девітальной методу нерв умертвляют, після чого видаляють. Для цієї процедури часто використовую миш’як і інші речовини, що викликають омертвіння пульпи і нервових пучків. При використанні миш’яку, біль вщухає через кілька годин, а видаляти нерв і безболісно обробляти порожнину, можна через дві доби. Після видалення пульпи, коріння заповнюються пломбувальних матеріалів.

У нашій клініці лікарі застосовують як консервативний, так і хірургічний методи лікування пульпіту, в залежності від стадії захворювання і можливих ускладнень. Ми використовуємо найсучасніші матеріали і новітнє обладнання, тому лікування пульпіту пройде безболісно. Не відкладайте візит до лікаря, профілактичний огляд раз в 6 місяців — найкращі ліки від усіх хвороб!