Художня реставрація

Незважаючи на те, що зуб самий твердий, міцний і міцний орган нашого організму він згодом слабшає і руйнується. Це може статися під впливом часу або інших негативних чинників, як зовнішніх, так і внутрішніх. Неправильне харчування, хвороби зубів і ясен, карієс, неякісна гігієна ротової порожнини і різні травми роблять наші зуби слабкими і вразливими.

Щоб зберегти і не втратити зуб, щоб домогтися його довгої служби, необхідно згодом відновлювати його шляхом реставрації. Що значить реставрація зубів? Якщо говорити мовою стоматологів, це заміщення втраченого обсягу твердих тканин зуба сучасним пломбувальних матеріалів. Реставрацію необхідно проводити, якщо в зубі є порожнина, утворена внаслідок каріозного процесу. Стався скол або відкол зуба через сильну травми, удару, а також при стертості зубів (фізіологічної або патологічної).

Каріозний процес

Саме наявність карієсу найчастіше вимагає анатомічної реставрації зубів. Справа в тому, що карієс — хронічний процес, що протікає протягом тривалого часу. Але, як правило, люди звертаються за допомогою до лікаря вже в запущеному стані, коли утворилася порожнина досягає великих розмірів. В цьому випадку тверді тканини зуба істотно деформуються. Стоматолога припадати не тільки лікувати зуб і ставити пломбу, а й реставрувати коронку зуба. Завданням доктора при постановці пломби є не просто прибрати уражені ділянки і закрити дефект, а як можна точно відновити природну форму зуба.

Фізіологічна і патологічна стертість зубів

Стирання зубів починається з моменту їх прорізування. У віці 40-45 років на жувальній поверхні молярів і ріжучому краю різців стирається емаль, а по закінченню деякого часу стирається і сам дентин. Це так звана фізіологічна стирання зубів. В цьому випадку в художньої реставрації потребують пацієнти з проблемами естетичного характеру.

При патологічному вигляді стертості, емаль втрачається вже до 20-25 років, а в деяких випадках і набагато раніше. Чому це відбувається і в чому причина подібних патологій? Причин може бути декілька: аномальний прикус, скрегіт зубами викликаний бруксизмом. Так називають захворювання, при якому сильно підвищується нормальний тонус жувальної мускулатури, і емаль зубів внаслідок тертя стирається. Людині з ненормальною стираемостью зубів просто необхідна допомога стоматолога. Після того, як шар емалі зникає з зубів, стирання відбувається набагато швидше. Пов’язано це з тим, що дентин за своєю структурою м’якше і податливою емалі. Якщо виникли дефекти зубів своєчасно не закрити, подальше стирання неодмінно призведе до ускладнень і може викликати захворювання скронево-нижньощелепного суглоба СНЩС.

При травмі, в результаті якої відкололася частина зуба в області твердих тканин і коронки, художню реставрацію роблять композитним матеріалом. Його підбирають в тон деформованого зуба і відновлюють дефект. Завдяки новітнім композитних матеріалів, сучасному обладнанню та методикам можна домогтися неймовірного естетичного ефекту. Навіть якщо проблеми естетичного характеру людини абсолютно не турбують, дефекти необхідно закрити. Перш за все, це необхідно зробити, щоб уникнути розвитку карієсу і інших ускладнень.

Сучасна художня реставрація дозволяє не просто поставити пломбу, але і повністю відновити деформований зуб, повернувши його природну форму.