Лікування стоматиту

Стоматит — захворювання ротової порожнини, яке виникає внаслідок локального або загального зниження імунітету. Воно може виникати як у дорослих, так і у маленьких дітей. Незважаючи на те, що стоматит — захворювання ротової порожнини, симптоми можуть проявлятися в усьому організмі. У медицині розрізняють кілька видів цього захворювання, в залежності від причин виникнення і ступеня тяжкості.

Герпетичний стоматит

Герпетичним стоматитом найчастіше хворіють маленькі діти у віці від одного до трьох років. Збудником цього виду є вірус герпесу або в деяких випадках герпес зостер. У дітей герпетичний стоматит починається з підвищенням температури тіла, збільшенням лімфатичних вузлів — загальних симптомів інтоксикації. На слизовій формуються невеликі пухирці, які швидко лопаються, утворюючи ерозію з нерівними краями. Загоєння ерозії настає приблизно через 1-1,5 тижні.

Кандидозний стоматит або «молочниця»

Збудниками кандіозного стоматиту є гриби роду Candida. Кандіозний стоматит в народі отримав назву «молочниця». Це найбільш поширене захворювання слизової. Основні симптоми молочниці: сухість в порожнині рота, печія, білий сирний наліт на слизовій оболонці рота. Якщо спробувати його прибрати, слизова починає кровоточити.

Хронічний рецидивний афтозний стоматит

Стоматит проявляється у вигляді болючих афт на слизовій оболонці щік, мови, неба і губ. Афтою називають невелику пошкоджену ділянку в роті. Вона має вигляд дрібних округлих виразок. Афти покриті характерним нальотом і оточені почервонілими ділянками. Основними збудниками хронічного стоматиту є бактерії і віруси. Захворювання дає про себе знати, коли в організмі настає дисбаланс вітамінів групи B. Цей вид стоматиту можна спостерігати у людей з хронічними хворобами шлунка, (наприклад при гастриті) і печінки.

Виразково-некротичний стоматит Венсана

Цей вид стоматиту викликає веретеноподібна паличка і спірохета Венсана. Його ще називають виразково-мембранозний стоматит, ангіна Венсана, фузоспірохетозний стоматит та ін. Якщо відбувається ураження ясен, захворювання називають гінгівіт Венсана, якщо вражаються і інші ділянки слизової — стоматит, якщо до всього іншого додаються і мигдалики — це вже ангіна Венсана.

При виразково-некротичному стоматиті, відбувається некроз краю ясен, ясенних сосочків і інших ділянок слизової оболонки. Утворюються виразки, які кровоточать, болять і швидко зливаються один з одним. З рота з’являється різкий гнильний запах, причиною якого стає активний процес некрозу. Стоматитом Венсана найчастіше хворіють чоловіки молодого віку від 18 до 30 років. Основна причина виникнення захворювання — знижена опірність організму до інфекцій, неякісна гігієна порожнини рота. Також стоматит Венсана може стати ускладненням грипу, ангіни, вірусних інфекцій, захворювань крові, СНІДу і туберкульозу.

Профілактика і лікування стоматиту

Профілактикою стоматиту є ретельна, якісна гігієна порожнини рота, підвищення опірності організму інфекціям, профілактичні огляди у фахівців. При перших симптомах стоматиту, необхідно негайно звернутися в стоматологічну поліклініку. Стоматолог грамотно діагностує захворювання і в залежності від виду і тяжкості, призначить лікування. Необхідно пам’ятати, що самолікуванням займатися ні в якому разі не можна, так як стоматит може привести до серйозних ускладнень.