Ультразвукова чистка зубів

Застосування ультразвуку, як одного з лікувальних способів, широко використовується в сучасній стоматології. Ультразвуковими установками користуються при проведенні різних зубосохранних операцій в пародонтології, при терапевтичному, ендодонтичному лікуванні. Ультразвук застосовують також в хірургічній стоматології, при складних видаленнях зубів.

Але саме професійна чистка зубів ультразвуковим апаратом, зробила ультразвуковий метод найдієвішим. Саме в цій галузі стоматологічної практики такий спосіб очищення зубів придбав найбільшу популярність.

Ультразвуком чистять зубні відкладення при проведенні професійної гігієни зубів і ясен. Ультразвуком видаляються тверді і м’які зубні відкладення, як в наддесневой області, так і в поддесневой. Тверді зубні відкладення — це зубний камінь. Завдяки ультразвуковому наконечника і спеціально пристосованих насадок чистка зубної емалі від твердих відкладень є для пацієнта безболісною і комфортною процедурою. Після проведеної маніпуляції на поверхні зуба утворюються нерівності, які необхідно відшліфувати і відполірувати.

Цей процес перешкоджає прилипанню до зубної емалі патогенних мікробів і тривалий час оберігає зуби від нового нальоту. У тих випадках, коли є великі зубодесневиє кишені і є необхідність очищення зубокорневой частини зуба, використовують апарат Вектор. Його дія заснована на одночасній подачі на корінь зуба ультразвуку і спеціального засобу для полірування порошку. Завдяки такому методу очищення, коренева частина зуба стає гладкою і, в результаті цього, ясна близько зуба краще закріплюється до його поверхні.

Антимікробну, безболісне і комфортне вплив на пацієнта ультразвукової установки надали застосування таких апаратів дієвості та ефективності.

Але, незважаючи на всі позитивні сторони професійної гігієни порожнини рота, чистка зубів ультразвуком має свій ряд протипоказань. Деякі з них:

  1. серцеві патології
  2. підвищена чутливість зубів
  3. захворювання органів дихання
  4. деякі періоди вагітності
  5. патологічний прикус
  6. інфекційні захворювання, такі як гепатит, туберкульоз, СНІД та інші.

У дитячому віці, наявність молочних зубів, або тільки що прорізані постійні зуби ультразвук застосовувати не рекомендовано. Це пов’язано з тим, що зубна емаль у таких зубів ще не повністю сформувалася. Ультразвуковий наконечник зазвичай застосовується по закінченні не менше двох років після прорізування зубів.

Процедура очищення зубів безболісна і займає дуже мало часу у пацієнта. Але якщо є протипоказання до застосування ультразвуку, лікар-гігієніст проводить професійну очищення порожнини рота інструментами вручну.