Зубні коронки

Коронка — це частина зуба, яка виступає в ротовій порожнині над яснами. Головним її завданням є обробка їжі, отже, вона повинна бути міцною і надійною. До того ж, коронка захищає шийку і корінь зуба, невидимі для нашого ока. Якщо тверді тканини зуба (емаль і дентин) зруйновані, і природна коронка з тих чи інших причин відсутня або пошкоджена, її заміняють штучною.

Штучна зубна коронка — виготовлений з різних матеріалів незнімний протез. За функціональним можливостям і естетичними властивостями, штучні коронки можуть повністю замінювати природні зуби. Після протезування вона стає новою, відновленої жувальною поверхнею. За допомогою коронок відновлюються зуби, зруйновані карієсом, що змінили колір або зламані.

В даний час для виготовлення зубних коронок все ще застосовуються сплави різних металів. Вони мають високу міцність, але абсолютно неестетичні. Великою популярністю серед пацієнтів користуються металокерамічні і безметалеві протези або коронки. Однак найбільш поширеними, сьогодні, є все-таки металокерамічні коронки. Вони складаються з міцного металевого каркаса, покритого шаром кераміки. Металокерамічні коронки зовні практично не відрізняються від природних зубів і в кілька разів міцніше.

Незважаючи на всі переваги, штучні зубні коронки мають один вагомий недолік. Під коронку, зуб необхідно обточувати. Але якщо немає іншого способу відновити зуб, нічого не залишається робити. Якщо коронка встановлена ​​правильно, і за нею доглядати належним чином, вона може прослужити більше 20 років.

лечить кариес зубов